1 SALON ART.UPCYKLING.PL

Upcykling to forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej.

upcycling

Określenie to zostało wymyślone przez Williama McDonougha oraz Michaela Braungarta, autorów książki Cradle to Cradle: Remaking the Way We Make Things.

Przykładem upcyklingu jest produkcja toreb z plandek samochodowych oraz bannerów reklamowych.

W imieniu organizatorów mam przyjemność zaprosić wszystkich tych, którzy w upcyklingu znajdują inspirację, pomysł na życie, pracę, twórczą ekspresję, czy po prostu na ubarwienie sobie codzienności na 1 Salon ART.UPCYKLING.PL. Wszyscy ci,  którzy chcą swoje prace zaprezentować szerszej publiczności mają taką możliwość. To im właśnie oddana zostanie przestrzeń katowickiego Ronda Sztuki, otwarta na kreatywność, wrażliwość i oryginalność.

Do 15 kwietnia 2013 r. na adres: prace@upcykling.plwszyscy zainteresowani mogą przesyłać zdjęcia prac stworzonych zgodnie z ideą upcyklingu.
Autorzy tych najbardziej pomysłowych zaproszeni zostaną do pokazania swoich realizacji podczas
1 Salonu ART.UPCYKLING.PL.

wystawa: 7-20.05.2013upcykling logo

wernisaż : 7.05.2013 (wtorek ) godz. 18.00

warsztaty: 7-20.05.2013

Miejsce: Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki

Wstęp na Salon jest bezpłatny.

kalosze

Wystawa, która w tym roku odbędzie się pod hasłem UPCYKLING – W TYM RZECZ!,  pokaże światu twórczości, której nieobca jest troska o środowisko naturalne i dla której materiałem może być wszystko. Wystarczy tylko poszukać kreatywnych sposobów na wykorzystanie odpadów – do czego Salon ma zachęcić zarówno artystów, jak i odbiorców.

karmnik dla kotaUpcykling w takim rozumieniu jest zabawą, sposobem na rozwijanie wyobraźni, poczucia smaku i na twórcze spędzenie czasu wolnego.

Oprócz trwającej dwa tygodnie wystawy, zainteresowani będą mieć szansę na udział w warsztatach z twórcami, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami  i pokażą, w jaki sposób nadawać rzeczom drugie życie.

Przestrzeń miejska daje wręcz nieograniczone możliwości ludziom, którzy potrafią postrzegać rzeczy pozornie niepotrzebne w innym, nowym kontekście. Jako taka, wydaje się być więc doskonałą sceną dla towarzyszących wystawie upcyklingowych spektakli, które organizatorzy zaplanowali. Wśród nich m.in. spotkania autorskie, seanse filmów o tematyce ekologicznej, koncerty i pokazy mody upcyklingowej.

pobraneNie chodzi bowiem tylko o to, żeby upcykling oglądać w galeriach, choć jest bez wątpienia domeną artystów i ciekawym trendem w sztuce współczesnej. Chodzi o to, żeby zainspirować do życia zgodnie z tą ideą na co dzień.

 Więcej informacji:

www.art.upcykling.pl

csrwobiektywie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s