Pierwszy warsztat EKOkonsumpcji „Wiem, co kupuję” dobiegł końca

wiem co kupuję warsztat ekokonsumpcji… i szkoda, bo było intensywnie, wesoło, inspirująco i pracowicie.

Warsztat podzieliłam na trzy moduły: w pierwszej części uczestnicy dowiedzieli się ile kilogramów i jakiego rodzaju odpady produkuje statystyczny mieszkaniec polskiej wsi, małego i średniego miasta i metropolii i co to właściwie są te odpady.
Po przeanalizowaniu tematu doszliśmy do wniosku, że to, co staje się bezużyteczne, zbędne, staje się odpadem. Ale czy na pewno?

wiem co kupuję warsztat ekokonsumpcjiOkazało się, że odpad to także surowiec, jeśli spojrzymy na to z praktycznej strony. I my też dziś bardzo pragmatycznie podeszliśmy do sterty odpadów zgromadzonych na stole. Ale najpierw, w drugiej części warsztatu, posegregowaliśmy tą stertę odpadów zgodnie z aktualnymi wytycznymi dla Warszawy. To udało się wszystkim grupom prawie bezbłędnie, więc wszyscy otrzymali zasłużone, słodkie nagrody. Natomiast podczas przerwy jeden z uczestników, Krzysiek, uczył nas zaparzać prawdziwą, arabską kawę.

Wzmocnieni jej smakiem, aromatem i pobudzającymi właściwościami ruszyliśmy do trzeciej, kreatywnej części, w której to, zainspirowani wykonanymi z papieru dekoracjami i przedmiotami, sami wykonaliśmy portfele z kartonów po sokach i mleku oraz wieszaki na ładowany telefon.

Dziękuję za wspaniałe warsztaty, to była prawdziwa przyjemność móc z Wami dziś pracować.

Konstancja Tanjga

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s