Komunikacja międzykulturowa – warsztat dla seniorów na Paca 40

warsztat komunikacji między kulturowejDawno, dawno temu, były sobie dwie społeczności: ciepła żółto-czerwona i chłodna niebiesko-biała. Społeczności te zbudowały swoje piękne miasta z wartości i cech, które ich opisywały.
Te dwie społeczności bardzo różniły się od siebie: ważne były dla nich inne zasady, wyznawali inne wartości i odznaczali się całkiem innymi cechami i sposobem zachowania.
Mieszkańcy ci jednak, mimo tak ogromnych różnić, postanowili zaryzykować i spotkać się: wyznaczyli delegacje, ale potrzebowali mostu, za pomocą którego pokonaliby przepaść między miastami. Okazało się jednak, że mają do dyspozycji tylko taśmę klejącą.
Szybko zorientowali się, że aby móc zbudować most – wspólną płaszczyznę porozumienia, na której będą mogli się spotkać, mimo różnic – muszą poświęcić część tego, co jest dla nich ważne: wartości, z których zbudowali swoje miasta.
I tak oto dziś w Centrum Paca 40, dwa pokolenia, dwie kultury, dwa różne światy spotkały się, przemierzając most wspólnych wartości, po to, aby wypracować pomysły na spotkania międzypokoleniowe w ramach „Wspólnej opowieści wokół Grochowa”.
Ciąg dalszy już w następny poniedziałek między 9:00 a 13:00.
Do zobaczenia!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s