Sklepowisko używanych rzeczy Emmaus w Warszawie

W sobotę, 7 grudnia b.r., na warszawskiej Pradze, odbyło się otwarcie warszawskiego sklepowiska EMMAUS

emmaus warszawa sklepPierwszy polski Emmaus otwarty został we Wrocławiu. Warszawskie sklepowisko wymyśliła Iwona Malicka której zależało, aby stworzyć na Pradze miejsce, w którym fajne rzeczy będą mogły kupować osoby niezamożne, gdzie odbywać sie będą ciekawe, bezpłatne zajęcia dla dzieci i dorosłych.

Działalność lokalu opiera się na prowadzeniu zbiórek używanych mebli, odzieży, sprzętów gospodarstwa domowego, książek, naczyń i innych przedmiotów, które nadają się do użycia, ale obecnym właścicielom nie są już potrzebne i bezpłatnie przekazują je stowarzyszeniu.  Następnie są odnawiane i sprzedawane dalej, po atrakcyjnych cenach. Poprzez recycling rzeczy używanych zachowana jest dbałość o środowisko. Tutaj kupić można rzeczy unikatowe, potrzebne, nietypowe, używane, ale niezużyte. Urządzenia niezbędne w każdym domu, przedmioty kolekcjonerskie oraz te z minionych lat. Wszystko za symboliczną cenę, dzięki której będzie możn również włączyć się w działania społecznie użyteczne.

Emmaus Warszawa, ul. Kawęczyńska 30

Strona na Facebooku

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 11:00 – 19:00 sobota: 11:00 – 15:00 

Źródło: http://wawalove.pl

emmaus sklep warszawa

Reklamy

One response to “Sklepowisko używanych rzeczy Emmaus w Warszawie

  1. Świetna inicjatywa – kiedyś, dzięki podobnemu sklepikowi w Niemczech, poznałam miłych ludzi i za grosze urządziłam sobie studenckie mieszkanko na stypendium. Kupiłam też kilka zabawnych prezentów gwiazdkowych dla rodziny. Najlepsze było to, że przed powrotem do Polski nie miałam problemu co zrobić z meblami i przedmiotami – oddałam je znowu do sklepu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s