Taxi w żółwim tempie

W Japonii „Turtle Taxi” daje pasażerom możliwość przemieszczania się relaksując się podczas podróży, zwiedzania okolicy jednocześnie przyczyniając się do zmniejszenia emisji CO2.

Stworzone przez „Sanwa Kotsu Group” taksówki jeżdżą już po Yokohamie. Każda z nich posiada zamontowany z tyłu fotela kierowcy przycisk. Jeśli pasażerowie nie spieszą się, mogą nacisnąć przycisk dając kierowcy znać, żeby zwolnił. Korzyści jest wiele: pasażerowie korzystają z bardziej komfortowej i mniej stresującej jazdy, zwiedzają okolicę, kierowcy ćwiczą ekologiczną jazdę przez co auto spala mniej paliwa i emituje mniej spalin. Zamiast utrzymywania pracującego silnika na czerwonym świetle, kierowcy mogą go wyłączyć, a także przyspieszać stopniowo podczas ruszania.

„Turtle Taxi” umożliwia pasażerom dokonywanie wyboru pomiędzy tradycyjnym i bardziej przyjaznym dla środowiska sposobem jazdy i okazał się zaskakująco popularny wśród japońskich użytkowników. Według firmy 15 procent więcej pasażerów w tym roku (w porównaniu do ubiegłego) ubiega się o powolną jazdę. Czy ten system zadziała w innej części świata?

Więcej na www.turtle-taxi.tumblr.com

turtle taxi

turtle taxi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s