Rower ostrzega, kiedy auto podjedzie zbyt blisko

Kanadyjska firma Vanhawks stworzyła „Valour” – bardzo lekki rower z włókna węglowego, który prawdopodobnie jest pierwszym rowerem na świecie, który posiada funkcję ostrzegania.

valour vanhawk
Rower nie trafił do produkscji seryjnej. Firma szuka finansowania tego kickstartera. Rower został zaprojektowany z myślą o o użytkownikach miejskich dojeżdżających do pracy. Oferuje szereg nowych funkcji po zsynchronizowaniu ze smartfonem właściciela. Czujniki pokładowe mogą śledzić aktywność użytkownika, z wyszczególnieniem pokonywanych odległości, czasu i prędkości, a także polecać trasy na podstawie wcześniejszych podróży.

Rower wykrywa na przykład, kiedy wpadł w dziurę w jezdni i oznacza jej położenie, pomagając zbierać dane o stanie dróg. Wyczuwa również różnice nacylenia tras i poleca mniej lub bardziej górzyste trasy, w zależności od preferencji.

Jeżeli rower zostanie skradziony, właściciele mogą sprawdzić jego lokalizację przez telefon. Ponad to rowery „Valour” wchodzą niejako ze sobą w interakcje, dzięki czemu mogą natychmiast wysłać zawiadomienie do właściciela, że ​​rower innej osoby znajduje się w pobliżu. Jak dla mnie, genialne.

Kickstarter: http://www.kck.st/Se9Fnv
Więcej na www.vanhawks.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s