Książka i do nauki i do picia

Książka z jednej strony jest źródłem wiedzy na temat bezpiecznego spożywania wody, ale dodatkowo jej kartki mogą służyć za filtr wody.
Drinkable Book

Brak dostępu do czystej wody stanowi globalny problem, zwłaszcza, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że picie wody z nieznanych zródeł jest niebezpieczne. Jakiś czas temu „University of Virginia” pomagał w utworzeniu filtrów do wody, które mogą być wykonywane z surowców dostępnych w danym miejscu i przez społeczności lokalne.

Naukowcy zaangażowani w tworzenie „Drinkable Book” – podręcznika, który zawiera szczegółowe informacje, jak uniknąć spożywania niebezpiecznej wody, dodali funkcjonalność: strony mogą być filtrami przepływowymi wykorzystywanymi do zabijania chorób przenoszonych drogą wodną.

Projekt ma na celu rozpowszechnianie istotnych informacji o niebezpieczeństwach wody niezdatnej do picia, jak i narzędzi, które mają pomóc społeczności filtrować i wykorzystywać wodę z ich otoczenia.

Dr Dankovich z „University of Virginia” pokrył strony nanocząstkami srebra, które zabijają choroby ​​takie, jak cholera, E. coli i tyfus. Każda z 24 stron książki jest zadrukowana informacjami na temat bezpiecznego spożywania wody, zawiera dwa filtry, których można używać około 30 dni. Cała książka kosztuje tylko kilka dolarów w produkcji.

Tak to działa:

Strona: http://www.ddb.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s