Ogród miejski w Warszawie

Przyjdź do „Miasta i Ogrodu” – zielonej przestrzeni upraw roślin w centrum miasta oraz miejsca warsztatów uczących, jak żyć w zgodzie ze środowiskiem!

miastoiogrod.pl

miastoogrod.pl

W otwartym dla wszystkich ogrodzie przy ul. Żelaznej 51/53 (dawna Fabryka Norblina, gdzie odbywa się BioBazar) od 24 maja do początku października będzie można zasadzić i uprawiać warzywa oraz zioła w specjalnych mobilnych ogródkach, odżywić i chronić rośliny w naturalny sposób, zadbać o bioróżnorodność hodowli i obecność zapylających owadów. A wszystko to ze wsparciem i doradztwem profesjonalnego ogrodnika oraz wykorzystaniem dostępnych na miejscu narzędzi, nasion i sadzonek.

Ważną częścią projektu „Miasto i Ogród” jest seria warsztatów edukacyjnych i wydarzeń prowadzonych przez entuzjastów, którzy opowiedzą m.in. o nowoczesnym eko-ogrodnictwie i tradycyjnych metodach upraw, nauczą miejskiego życia w zgodzie ze środowiskiem, zapoznają z miejskim zielarstwem. Podczas weekendów będzie można spróbować ogrodowych plonów, a tuż przed jesienią wykorzystać je do przygotowania przetworów. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym programem wydarzeń na profilu „Miasta i Ogrodu” na Facebooku.

Ogród jest miejscem otwartym na pomysły wszystkich, którzy chcą się podzielić swoją wiedzą oraz umiejętnościami i w ten sposób wzbogacić program wydarzeń „Miasta i Ogrodu”.

Więcej na miastoiogrod.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s