National Geographic i GlobeScan opublikowały wyniki piątego badania Greendex Survey

Obawy o kwestie środowiskowe wzrosły w większości badanych krajów, a więcej osób niż w 2012 r. obawia się globalnego ocieplenia.
Wśród wyników w 2014 r:
– Troska o ochronę środowiska wzrosła od 2012 roku u 61% konsumentów na całym świecie. Teraz są bardzo zaniepokojeni problemami środowiskowymi (w porównaniu z 56% w 2012 roku),
– Zrównoważone zachowania konsumentów wzrosły w niemal każdym kraju,
– Przyjazne środowisku zachowania konsumenckie wzrosły w 9 z 17 krajów, które były badane w 2012 roku: Argentynie, Australii, Węgier, Indii, Meksyku, Rosji, Szwecji, Korei Południowej i Wielkiej Brytanii. Jednak zrównoważone zachowania spadły od 2012 r. wśród konsumentów w pięciu krajach: Kanada, Chiny, Niemcy, Japonia i Stany Zjednoczone.
– Konsumentom najwięcej punktów w badaniu Greendex w 2014 r. przyznano rozwijającym się gospodarkom Indii i Chin, a następnie Korei Południowej, Brazylii i Argentynie.
Zachowanie amerykańskich konsumentów wciąż jest najmniej zrównoważone ze wszystkich badanych krajów od momentu rozpoczęcia badania Greendex w 2008 roku.
– Prawie wszyscy konsumenci uważają, że musimy zmienić sposób produkcji i konsumpcji żywności, aby wyżywić rosnącą populację, a wielu twierdzi, że jest bardzo ważne, aby wiedzieć, w jaki sposób i gdzie ich jedzenie jest produkowane.

Co więcej, 65 procent konsumentów ogólnie uważają, że większość naukowców jest przekonanych, że działalność człowieka powoduje zmiany klimatu.
Cały raport z wynikami Greendex dostępny na www.nationalgeographic.com/greendexIMG_1179.PNG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s