Ranking Odpowiedzialnych Firm 2015

Ranking Odpowiedzialnych Firm to zestawienie największych spółek w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu. Ranking umożliwia porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami i branżami, a także jest cennym instrumentem edukacyjnym ułatwiającym porządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu.
Ranking jest sporządzany na podstawie modyfikowanej corocznie ankiety. W tegorocznej ankiecie zawartych jest 60 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru, z następujących pięciu obszarów CSR: odpowiedzialne przywództwo, zaangażowanie społeczne, komunikacja z interesariuszami, innowacyjność społeczna oraz odpowiedzialne zarządzanie. Przesłanie wypełnionej ankiety jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przeprowadzenie weryfikacji przedstawionych danych przez audytującą ranking firmę consultingową.
Wyniki Rankingu zostaną ogłoszone podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, który odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2015 r., a następnie opublikowane w Dzienniku Gazecie Prawnej. Rankingowi towarzyszyć będą zestawienia branżowe, analizy wyników, komentarze ekspertów, opis metodologii, artykuły związane z tematyką CSR, studia przypadków, w tym informacje o firmach, które zajmą czołowe miejsca w Rankingu, bądź w inny sposób wyróżnią się osiągnięciami w zakresie odpowiedzialności biznesu.
Aby zachęcić do uczestnictwa także te firmy, które od niedawna są zaangażowane w proces wdrażania zasad CSR organizatorzy stworzyli możliwość udzielenia odpowiedzi w ramach skróconej i uproszczonej ankiety. Wyniki zostaną ujęte w dodatkowym zestawieniu „Lista Firm Społecznie Odpowiedzialnych 2015”. Tę możliwość oferują tylko firmom, które nie brały wcześniej udziału w Rankingu, bądź biorąc udział, nie uzyskały więcej niż 50 proc. maksymalnej punktacji.
Termin nadsyłania ankiet upływa 6 lutego 2015. Uczestnictwo w Rankingu jest bezpłatne. Szczegóły Rankingu są opisane w Regulaminie. Informacje: jaroslaw.horodecki@infor.pl, 601 215 897.
Źródło: odpowiedzialnybiznes.pl
?????????

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s