Zwiększenie wydajności pracy naukowców dzieki Tetra Science

Wyniki badań naukowych często są publikowane ze sporym opóźnieniem w stosunku do przeprowadzanych badań. Wynika to z konieczności obróbki sporej ilości danych, a niekiedy robi się to ręcznie. Tetra Science to pomysł, dzięki któremu można zwiększyć wydajność naukowców, poprzez dokonywanie analiz i publikowanie wyników ich badań na bieżąco.

Tetra Science ma za zadanie zapewnić laboratoriom badawczym ciągłość pracy poprzez połączenie wszystkich urządzeń – od zamrażarek laboratoryjnych po pompy do oscyloskopów – w chmurze, umożliwiając naukowcom monitorowanie i kontrolowanie własnych eksperymentów zdalnie na swoim smartfonie lub komputerze, bez konieczności przerywania pracy. System zawiera czujniki do monitorowania temperatury w czasie rzeczywistym, wilgotności lub innych zmian i kamery, dzieki którym możliwy jest ciągły wizualny monitoring eksperymentów. Cały sprzęt jest podłączony do TetraScience Link, który jest modułem sprzętowym, połączonym z Internetem przez wifi lub Intranet.

Wszystkie zebrane dane są automatycznie przesyłane i przechowywane w chmurze. To znacznie bardziej wydajne miejsce pracy, która może być łatwo udostępniana innym członkom zespołu.

Więcej na www.tetrascience.com

tetrascience

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s