„Project Telepathy” pozwala użytkownikom szeptać na odległość

‚Project Telepathy’, który powstał na University of #Bristol wykorzystuje ukierunkowane wiązki ultradźwiękowe, dzięki czemu użytkownicy mogą rozmawiać ze sobą #szeptem na odległość do 30 metrów.

Głównymi beneficjentami urządzenia są oddziały sił specjalnych i agenci #Secret #Service. Pełna nazwa urządzenia to „Project Telepathy: Targeted Verbal Communication Using 3D Beamforming Speakers and Facial Electromyography” i został on opracowany przez zespół inżyniera Asiera Marzo.

Użytkownicy umieszczają głośnik na głowie lub klatce piersiowej, a cztery #elektrody wokół ust i szczęki. Elektrody następnie „odczytują” ruchy twarzy podczas #rozmowy, a głośnik wyzwala wąską wiązkę #ultradźwiękową kierowaną do odbiorcy. I tylko on ten sygnał jest w stanie usłyszeć.

Asier i jego zespół opracowali algorytm wykrywania 10 różnych słów, takich jak tak, nie, stój czy powrót (proste polecenia). Przyszłe wersje urządzenia mają zapewniać rozpoznawanie jeszcze większej liczby słów, a także występować w jeszcze mniejszych rozmiarach.

„To bardzo cichy dźwięk, ale nie wiesz, skąd pochodzi” – powiedział #Asier. „To tak, jakby ktoś szeptał do ucha, ale nikogo tam nie ma”. #Telepathy działa również w wodzie.

Znalazłam to tutaj: www.bristol.ac.uk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s