Poznaj historie kobiet, którym wiele zawdzięczamy – aplikacja The Whole Story

Opowiedzieć ich historię od początku do końca i postawić pomnik trwalszy, niż ze spiżu… Taki cel postawiła sobie grupa osób, która stoi za sukcesem aplikacji The Whole Story.

Projekt „The Whole Story” to inicjatywa oddolna zapraszająca innych ludzi do dzielenia się i poznawania historii życia ważnych kobiet poprzez stawianie im wirtualnych posągów. Aplikacja pozwala artystom, historykom i wszystkim innym na budowę wirtualnych pomników, miejsc poświęconym ważnym kobietom, które zmieniły świat. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w GooglePlay i App Store. Mapy „The Whole Story” wskazują lokalizacje wirtualnych posągów.

Jak to działa?
Pobierz aplikację i po uruchomieniu jej eksploruj swoje otoczenie trzymając smartfon tak, jakbyś chciał robić zdjęcie. Posąg pojawi się w miejscu, w którym postawiła go wcześniej inna osoba. Aby dodać pomnik do aplikacji, połącz się ze swoim kontem na Facebooku i „postaw” pomnik na mapie w konkretnej lokalizacji związanej z życiem, pracą czy twórczością danej kobiety. Dodaj również jej historię, osiągnięcia, ważne fakty z życia.

Znalazłam to tutaj: www.thewholestoryproject.com i zamierzam korzystać. Dołączajcie do mnie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s