Student zaprojektował biustonosz wykrywający raka piersi

Meksykański nastolatek opracował prototyp biustonosza, który może wykrywać zmiany fizyczne związane z rakiem piersi.

W Meksyku na milion osób przypada zaledwie 9,5 mammografów. Oznacza to zagrażające życiu opóźnienia w otrzymywaniu diagnozy i leczeniu. Zdaniem meksykańskiego „Organization for Economic Co-operation and Development” wykorzystanie mammografów na tak dużą skalę jest zbyt kosztowne.

Zainspirowany walką matki z rakiem piersi, meksykański uczeń Julian Rios Cantu zaprojektował prototypowy biustonosza #EVA, który ma nadzieję, pewnego dnia będzie w stanie wykryć wczesne objawy raka piersi. Cantu zaprojektował biustonosz z trzema przyjaciółmi, którzy wspólnie założyli firmę Higia Technologies, aby produkować i sprzedawać ten produkt. Wygrali ostatnio nagrodę w wysokości 20 000 USD na Global Student Entrepreneur Awards i te pieniądze zainwestują w rozwój swojego pomysłu.

Biustonosz EVA jest wyposażony w około 200 czujników, które odwzorowują powierzchnię piersi i potrafią wykryć zmiany temperatury i przepływu krwi do tkanki piersi. Zwiększona ilość krwi w tkance wskazuje na obecność komórek nowotworowych. Czujniki przekazują dane do komputera lub aplikacji w smartfonie (poprzez Bluetooth), gdzie są analizowane. Użytkowniczki muszą nosić biustonosz przez około 90 minut w tygodniu, aby umożliwić przeprowadzenie badania.

Znalazłam to tutaj: www.higia.tech

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s