Pojazdy elektryczne ładowane w trakcie podróży!?

ElectRoad podjęła współpracę z rządem izraelskim, na mocy której na ulicach Tel Awiwu zainstalowane zostaną elektryczne, bezprzewodowe #ładowarki autobusów miejskich.

Izraelska firma ElectRoad jest twórcą #bezprzewodowej technologii, która ładuje #pojazdy #elektryczne w trakcie jazdy. Eliminuje tym samym konieczność korzystania z dużych, ciężkich baterii czy postojów na czas ładowania.

Bezprzewodowe „pasy energetyczne” wykonane z elektromagnesów instalowane są na spodzie płyt wbudowanych w ulice. Drogowe konwertery mocy łączą się z tymi pasami i ładują zintegrowane z tą technologią pojazdy. Zaletą ładowania bezprzewodowego w czasie jazdy jest możliwość zainstalowania mniejszych baterii w autobusach a tym samym pokonywania większych odległości. Niewątpliwie jest to wygodne, jednak koszt zbudowaia takiej infrastruktury z materiałów, zwłaszcza miedzi, będzie prawdopodobnie bardzo wysoki. Obecnie metal ten kosztuje około 2,60 dolara za funt.

Celem #electroad jest uniezależnienie świata od ropy naftowej. Aktualnie głównym rynkiem zbytu tej technologii jest transport publiczny w dużych aglomeracjach.

Znalazłam to tutaj: http://www.electroad.me

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s