Brytyjski biznesmen stworzył pierwszy na świecie w pełni ekologiczny kubek na kawę na wynos

Papierowe kubki na wynos są powlekane cienką warstwą plastiku, aby zapobiegać rozmoknięciu i zapadaniu się kubka. To jest powodem, dla którego kubek nie może zostać w łatwy sposób poddany recyclingowi.

Trudne jest oddzielenie warstw plastiku od tektury w wyniku czego powstaje 2,5 miliarda kubeczków po kawie/herbacie rocznie, które zaraz po ich opróżnieniu stają się górą odpadów, zamiast surowców do ponownego użycia.

Brytyjski inżynier Martin Myerscough zaprojektował Green Your Cup – jednorazowy kubek na wynos, zaprojektowany w taki sposób, aby polietylen łatwo oddzielać od papieru podczas recyclingu.

Martin-Myerscough-and-Green-Your-Cup

Źródło: Mirror.co.uk

Martin, dyrektor wykonawczy 3Boys Limited: „Zawsze uważałem, że to marnotrawstwo, że jednorazowe kubki do kawy nie są poddawane recyclingowi. W czasach ograniczonych zasobów i malejącej powierzchni składowisk odpadów, jednorazowy kubek, którego nie można poddać recyklingowi, jest odpustem, na który nie możemy sobie pozwolić.”

Zielony sen: Inżynier Martin Myerscough ma nadzieję, że jego wynalazek Green Your Cup stanie się standardem w branży. „Ludzie są zwykle zszokowani, gdy dowiadują się, że tylko 1% używanych przez nich papierowych kubków poddawana jest recyklingowi – to skandal.”

Mam nadzieję, że Green Your Cup stanie się standardem w dynamicznie rozwijającym się przemyśle kawowym.

Znalezione na: Mirror.co.uk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s