Polecaj lokalne atrakcje i zdobywaj punkty „Goodness”

Dzięki opartej na mechanizmie Instagrama aplikacji Kate`s Goodness szukający przydatnych wskazówek w podróży w nieznanym mieście nie będą czuli się, jak poszukiwacze przysłowiowej igły w stogu siana.
Kuratorzy, którymi stają się mieszkańcy danego miasta logują się do aplikacji, zamieszczają zdjęcia, mapkę i opisy ulubionych miejsc.
Użytkownicy aplikacji, podróżni, korzystają z tych wskazówek i oceniają wpisy. Kuratorzy za każdy wysoko oceniony wpis (tzw. Goodness) dostają punkty dodatnie, lub za ocenę „Not Quite” – ujemne. W ten sposób tworzy się rynek, gdzie lokalne informacje stają się swego rodzaju walutą. Wpis można ocenić tylko raz. A podróżny może stać się kuratorem zamieszczając swoje opinie i tym samym zdobywać punkty.
Twórcy aplikacji chcą między innymi odpowiedzieć na chaos informacyjny panujący w Internecie, a jakość rozpowszechnianych informacji ma być weryfikowana przez samych korzystających.

Jak to wygląda? Sprawdź na

Intrygujący może być występujący w aplikacji element giełdowy – użytkownicy mogą handlować z innymi złotem kupionym za punkty „Goodness” w celu powiększenia swojego portfela i statusu w aplikacji. To ciekawy i zabawny pomysł, nawet jeśli prawdziwa wartość tego obrotu pozostaje niejasna. Być może jest to szansa na partnerstwa dla firm lokalnych, które za wizytę w swoim lokalu oferowałyby punkty „Goodness”.

Więcej na http://www.katesgoodness.com
katesgoodness

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s