Zrównoważona Komunikacja Międzykulturowa

komunikacja międzykulturowaW świecie, w którym kontakty i efektywna współpraca z odmienną kulturą jest normą, kompetencje międzykulturowe stały się ważną i cenioną zaletą na rynku pracy.

Możliwość swobodnego przemieszczania się po Europie, zależności globalne, wzrost mobilności i migracje spowodowały częstsze interakcje z ludźmi innych narodowości. Do skutecznego porozumiewania się i współpracy nie wystarczy jedynie znajomość języka obcego. Konieczna jest otwartość, chęć porozumienia, poznawania różniących się od naszych zachowań nie po to, by je negować, ale by rozumieć i dawać te same prawa.

Niektórzy uważają, że kompetencje międzykulturowe są potrzebne tym, którzy dużo podróżują, których praca czy styl życia są powiązane z kontaktem z innymi kulturami. To błędne podejście. Przedstawiciela innej nacji można spotkać nie opuszczając swojego miejsca zamieszkania. Warsztat ten pokazuje różne oblicza międzykulturowej wymiany wiedzy, umiejętności i postaw i ich wartość.

Warsztat podzielony został na moduły tematyczne. W pierwszym uczestnicy poznają różne sposoby rozumienia pojęcia „kultura” oraz zjawiska, które występują na styku kultur. Zwracam uwagę na różnorodność kulturową i różnice w postrzeganiu tych samych aspektów w pracy poprzez przedstawicieli różnych kultur.

Drugi moduł w całości poświęcony jest uczeniu międzykulturowemu. Pokazuję ważne kwestie, o których należy pamiętać realizując projekty z udziałem przedstawicieli różnych kultur oraz przedstawiam kompetencje kulturowe i możliwości ich rozwoju.

Różnorodność kulturowa to poznawanie innych światów i otwieranie się na siebie samych. Zachęcam do czerpania potencjału, jakie ze sobą niesie.

Zapytania dotyczące tego warsztatu proszę wysyłać poprzez poniższy formularz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s